Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie a vznik 

     Jak to vlastně všechno začalo? Tak to bohužel nevím.  

Nebo bych mohl začít třeba takhle: Na počátku bylo slovo......

Jenže mezi tím už uběhlo pěkných pár (milionů nebo dokonce miliard) let a než bych to všechno napsal, tak bych si musel několikrát vyměnit klávesnici a židli, kterou bych proseděl až na podlahu. 

Proto začnu psaním už z dohledně nedávné doby. Já sám jsem členem country kapely PRORADOST, se kterou hrajeme známé, lety prověřené a časem odzkoušené písně. Lidičkové, kteří nás poslouchají jsou nadšení, my jsme tím pádem taky nadšení, ale přeci jen mi jedna věc na tom všem chybí. Nehrajeme písničky, které jsme si sami složili.

     Tak jsem oznámil Pepínovi z Proradosti: "Založíme skupinu, se kterou budeme prezentovat naše písně. Pepíno samozřejmě hned souhlasil. Bylo nám jasné, že potřebujeme ještě někoho, kdo by doplnil chybějící články našeho nového složení. Znovu jsem tedy zalovil do vlastních řad Proradosti  a podal jsem vážnou nabídku naší mandolínistce Janě. Protože je Jana pro každou špatnost, tak jsme rázem byli tři. Teď už zbývalo jen sehnat dobrýho a nadšenýho basáka, který navíc bude mít dostatek volného času na zkoušení a všechny ostatní akce. Hledání nebylo vůbec jednoduché, chvílemi se zdálo až beznadějné. Jednoho dne, kdy už jsem byl zcela vysílen marným sháněním jsem si řekl, že to nemá cenu lámat přes koleno a od hledání basáka jsem upustil. Den na to mi kamarád zavolal, jestli bych mu nepůjčil kombíčko. Asi za půl hoďky přijel a zeptal se mě: "Pojedeš si s náma taky brnknout?"

 Takové nabídce se nedalo odolat. Hodil jsem kytaru do futrálu, nohy do bot a jeli jsme. 

       Hraní bylo super. Naučil jsem se spousty nových písní a získal pár dalších kamarádů (a kamarádek).  Tihle kluci se jednou za čas sejdou a brnknou si, a tak mi jejich basák, který navíc výborně zpíval druhé hlasy, připadal trestuhodně nevyužitý. Po skončení celé akce jsem mu skromně nabídl místo v naší kapele, možnost, jak oslovit miliony nadšených posluchačů, účinkování na těch nejlepších festivalech všeho druhu, vydání nějakých cédéček a bylo to. Past sklapla a basák byl náš.............                                                 

                                                                           konec oficiálního úvodu                     

A to je teprve začátek

Jestli chcete vědět, jak to bylo dál, tak si přečtěte první díl našeho nového románu:                                        

" Svou cestou, aneb jak to bylo dál

zpět